Aktualności

29 września 2016

Szanowni Państwo,

Miło nam poinformować, że Firma POLCAMP Włodzimierz Barcicki w dniu 27 września 2016r. podpisała z Województwem Dolnośląskim – Dolnośląską Instytucją Pośredniczącą Umowę o dofinansowanie Projektu „Wdrożenie innowacyjnej technologii produkcji w celu wprowadzenia w POLCAMP nowego produktu i udoskonalenie dotychczas oferowanych” nr RPDS.01.05.01-02-0093/16-00 w ramach Osi Priorytetowej nr 1 „Przedsiębiorstwa i innowacje”, Działania 1.5 „Rozwój produktów i usług w MŚP”, Poddziałania nr 1.5.1 „Rozwój produktów i usług w MŚP – konkurs horyzontalny”, Schemat 1.5 A „Wsparcie innowacyjności produktowej i procesowej MŚP” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014 – 2020.

 

Przedmiotem projektu jest wdrożenie nowoczesnej technologii produkcyjnej, dzięki której wprowadzony zostanie do oferty Wnioskodawcy nowy, innowacyjny produkt - kamper i udoskonalony cały asortyment Firmy. W celu uruchomienia nowej metody produkcji niezbędny jest zakup linii technologicznej obejmującej specjalistyczny sprzęt w postaci centrum obróbczego CNC wraz z odciągiem wiórów i bezpiecznymi elementami stanowiska pracy oraz suwnicę i zawiesie próżniowe. Wydatki te umożliwią realizację celu głównego projektu, którym jest wzrost konkurencyjności POLCAMP w skali krajowej i międzynarodowej. Efektami realizacji projektu będzie:

 • wzrost zadowolenia poszczególnych grup klientów;
 • wzrost prestiżu i świadomości marki;
 • poszerzenie rynków zbytu i zwiększenie portfela klientów;
 • realizacja większej ilości zleceń dzięki skróceniu czasu realizacji zamówień;
 • rozwój Firmy;
 • wdrożenie innowacyjnych technologii z wykorzystaniem własnych prac B+R;
 • wzrost poziomu zatrudnienia;
 • obniżenie kosztów, zwiększenie przychodów;
 • zwiększenie pozytywnego oddziaływania na środowisko;
 • zwiększenie komfortu pracy w zakładzie;
 • kształtowanie gospodarki opartej na wiedzy, informacji i innowacjach;
 • udoskonalenie systemu organizacyjnego w zakładzie.

 

Odbiorcami projektu będą klienci indywidualni oraz instytucjonalni, których oczekiwania ciągle rosną, tym samym uzasadniona jest realizacja inwestycji, która stanowi odpowiedź na wzrastające wymagania rynku oraz wywiera istotny wpływ na rozwój Firmy.

Należy podkreślić, że projekt jest samodzielną nową inwestycją związaną z zasadniczą zmianą dotyczącą procesu produkcyjnego. Nowe rozwiązanie technologiczne jest zasadniczo odmienne od stosowanego dotychczas, o czym świadczy głównie zakres przedmiotowy inwestycji. Projekt zaspokoi wszystkie zidentyfikowane potrzeby Wnioskodawcy, a ewentualny brak jego realizacji pozbawi Firmę możliwości rozwoju, a z pewnością długotrwale ją opóźni.

 

Całkowita wartość Projektu wynosi 898 884,00 PLN

Wartość dofinansowania wynosi 292 320,00 PLN


15 marca 2015

Artykuł w VANekspert 11-12/2014


wtorek, 25 marca 2014

MOTOR SHOW 2014

Największe Motoryzacyjne Show w Polsce już od 27 marca w Poznaniu!  Nasza firma ma przyjemność zaprezentować tam najnowszy produkt - samochód kempigowy Vratislavia Class 7000. Dodatkowo wystawiona zostanie flagowa przyczepa gastronomiczna piekarniczo-cukiernicza.

Odwiedź nas na Targach Poznańskich w pawilonie 3 stoisko 12

w dniach 27 -30 marca 2014 r.sobota, 7 września 2013

Trwa największe spotkanie branży piekarskiej, cukierniczej i lodziarskiej - IV edycja TargówPrzemysłu Piekarskiego i Cukierniczego BAKEPOL. Serdecznie zapraszamy w dniach 7 – 10 września 2013 roku do Lublina. Targi potrwają cztery dni, od soboty do wtorku. Naszą firmę można znaleźć w hali A stoisko 52.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

czwartek, 22 sierpnia 2013

Zachęcamy do przeczytania artykułu w gazecie Wrocławskiej Nasz Region w wydaniu z dnia 22.08.2013

środa, 22 maja 2013

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska na 15 Targach Piekarstwa, Cukiernictwa i Lodziarstwa BALTPIEK w Gdańsku.  Targi trwają od 22 do 24 maja w godzinach 10.00 - 17.00. Naszą firmę można znaleźć w hali B stoisko B100.

 

 

 


wtorek, 23 października 2012

Z największą przyjemnością pragniemy się podzielić miłą wiadomością o wyróżnieniu jakie otrzymała nasza firma. Kapituła konkursu Nagroda Gospodarcza GRYF DOLNOŚLĄSKI uznała starania POLCAMPU aby w tak trudnym ekonomicznie czasie nie tylko utrzymać się na rynku, ale i poprzez starannie zaplanowane i konsekwentne działania rozwijać działalność przedsiębiorstwa. Owocem tego uznania jest  nagroda w kategorii „najbardziej dynamicznie rozwijającej się firmy o zatrudnieniu od 10 do 50 osób”. W dniu wczorajszym na uroczystej gali w operze wrocławskiej statuetkę odebrał właściciel firmy. Zdobyty laur traktujemy nie tylko jako potwierdzenie trafności podejmowanych decyzji osób zarządzających lecz jako wyzwanie do dalszego progresu.

 

wtorek, 24 stycznia 2012

W dniach 28 – 29 stycznia 2012 roku na terenie Parku Handlowego Auchan Bielany Wrocławskie, mamy okazję zaprezentować różnorodność naszych produktów. Podczas imprezy motoryzacyjnej XV Historyczny Rajd Monte Carlo 2012 będziemy wystawiać część naszych wyrobów. Wszyscy zainteresowani będą mieć  możliwość obejrzenia np. zabudowy kempingowej przeznaczonej do montażu na samochodzie Nissan Navara, zabudowy piekarniczej na samochodzie Fiat Ducato, przyczepy do przewozu motocykli.

Serdecznie zapraszamy w godzinach 10 – 20.